Opuchlaki - regeneracja uszkodzeń 20g
(29,16 zł 20 g)
OPUCHLAKI – REGENERACJA USZKODZEŃ to mikrobiologiczny preparat ograniczający ilość roślin uszkodzonych przez opuchlaki. Stymuluje regenerację i rozwój roślin uszkodzonych przez larwy i chrząszcze opuchlaków. Efektem zastosowania produktu jest polepszenie kondycji roślin, wzrost ilości i jakości plonu, a także zapobieganie niedoborom składników pokarmowych. Po wprowadzeniu do gleby, bakterie preparatu zasiedlają, strefę korzeniową i nadziemną roślin tworząc na jej powierzchni barierę, dzięki której korzenie i części zielone roślin są mniej atrakcyjne dla szkodników glebowych.
Jakie są efekty stosowania preparatu OPUCHLAKI - REGENERACJA USZKODZEŃ?
Ograniczanie skutków żerowania opuchlaków
Opuchlaki to żarłoczne owady żerujące na różnych grupach roślin, w tym warzywach, krzewach i drzewach owocowych. Formy dorosłe podgryzają liście i młode pędy, larwy żerują na korzeniach. Hamują wzrost roślin i w rezultacie negatywnie wpływają na plon. Powodują szkody, które nie tylko zaburzają procesy fizjologiczne, ale dodatkowo zwiększają ryzyko infekcji patogenami chorobotwórczymi. Żerując w systemie korzeniowym, zmniejszają zdolność roślin do pobierania wody i składników pokarmowych. Preparat Opuchlaki - regeneracja uszkodzeń zwalcza skutki żerowania roślin. Przyspiesza odbudowę uszkodzonych organów, np. systemu korzeniowego.
Ogólne poprawienie kondycji roślin jadalnych i ograniczenie stresu
Profilaktyczne stosowanie preparatów mikrobiologicznych poprawia kondycję roślin i buduje ich odporność. Równowaga mikrobiologiczna sprawia, że podłoże jest bardziej aktywne i wydajniej stymuluje rozwój roślin. Pożyteczne bakterie m.in. wpływają na zwiększenie absorpcji składników pokarmowych. Tym samym ograniczają ryzyko wystąpienia niedoborów pokarmowych. Zwiększają powierzchnię chłonną korzeni, a zmniejszają podatność roślin na stres. Tworzą barierę mikrobiologiczną na systemie korzeniowym, przez co staje się mniej atrakcyjny dla szkodników. Fizycznie poprawiają strukturę gleby. Daje to wymierne korzyści – rośliny są bujniejsze, obficiej kwitną i owocują. Duża aktywność mikrobiologiczna podłoża (organizmów pożytecznych) ogranicza ilość patogenów odpowiadających za choroby. W praktyce preparat niweluje różnorodne czynniki stresotwórcze – od chorób, szkodników po suszę. Dzięki temu ogranicza się dodatkowo nieinwazyjne choroby fizjologiczne (np. więdnięcie i chlorozy liści wynikające z niedoborów pierwiastków).
Pośredni pozytywny wpływ na plonowanie
Uprawa roślin jadalnych – w warzywniaku czy sadzie – wiąże się z intensywnymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Dla zieleni to często konieczne, dla gleby niekorzystne. Dlatego podejmuje się wiele działań, które pozwalają na utrzymanie/zwiększenie najważniejszych parametrów (żyzność, zrównoważona zasobność, stosunki wodno-powietrzne, odczyn). Zapobiega to m.in. efektowi „zmęczenia gleby”, który objawia się m.in. spadkiem plonu. Profilaktyczne stosowanie Preparat Opuchlaki - regeneracja uszkodzeń utrzymuje glebę na wysokim „poziomie”. Co więcej – dzięki zwiększeniu aktywności biologicznej rośliny są lepiej dożywione, odporniejsze, a ogrodnik łatwiej uzyskuje wysoki i zdrowy plon. Można nawet nieco zmniejszyć dawki wody i nawozów. To korzyści dla ziemi, a także dla portfela!
Kiedy i jak stosować preparat mikrobiologiczny?
Opuchlaki – regeneracja uszkodzeń to mikrobiologiczny preparat, który przed użyciem należy wymieszać z wodą. Optymalna dawka to 10g/5l wody. Opakowanie produktu wystarcza na 100 m2 terenu. Stosowanie: od siewu lub sadzenia co 3-4 tygodnie. Z preparatu korzysta się profilaktycznie (najlepiej) i doraźnie (po wystąpieniu objawów – uszkodzeń – dokonanych przez opuchlaki).
Ważne: Preparat należy stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu.
W opakowaniu znajduje się praktyczna miarka do odmierzania preparatu.
WAŻNE: Preparat można stosować z nawozami dolistnymi oraz ze wszystkimi środkami ochrony roślin za wyjątkiem fungicydów. Jeżeli opryskiwacz był wcześniej używany do oprysków preparatami grzybobójczymi, należy go dokładnie umyć. Roztwór cieczy roboczej sporządzić tuż przed wykonaniem zabiegu i zużyć w tym samym dniu.